Technologie kompompozytowe

Dozownik Bridgemaker

Maszyna do polimerobetonu

Maszyna do polimerobetonu Bridgemaker RS 50 Bridgemaker RS 50

Bridgemaker - jest urządzeniem do produkcji polimerobetonu w systemie ciągłego odlewania na bazie zywicy poliestrowej, epoksydowej jak i poliuretanu.

 

W skład podstawowego modelu maszyny wchodzi:

 

dozownik kruszywa 1 szt. z możliwością rozbudowy do 3 szt - dozowniki kruszywa są ładowane od góry ręcznie lub automatycznie przy użyciu mechanicznych ładowarek sterowanych komputerem urządzenia głównego. . Dozowniki są wyposażone w czujniki poziomu minimalnego oraz maksymalnego stanu napełnienia. W przypadku mieszania kilku kruszyw dozowniki mogą pracować równocześnie dozując odpowiednią porcję każdego z kruszyw osobno.

 

dozownik żywicy poliestrowej 1szt - dozownik pobiera żywicę bezpośrednio z kontenera lub beczki, kontrolowany jest komputerem PLC. żywica może być dodatkowo podgrzewana w celu zmniejszenia lepkości.

 

PLC - wewnętrzny komputer zarządzający recepturami i kontrolujący  wszystkie parametry urządzenia z panelem wyświetlającym HMI - komputer pomaga w procesie zadawania receptury, pamięta kilka receptur i w czasie rzeczywistym koryguje receptury w relacji do wydajności, utrzymując bezwzględnie stosunek procentowy poszczególnych komponentów. Jest mozliwa zmiana wydajności czy też zmiany ilości żywicy i katalizatora w trakcie pracy maszyny. PLC steruje także procesem czyszczenia, kalibracji dozowników, alarmami.

PLC posiada kilka stopni dostępu dla personelu.

 

układ obiegu zamkniętego solwentu - znacznie oszczędza zużycie solwentu do mycia maszyny, gdyż medium jest odzyskiwane i oczyszczane z cząstek stałych w odstojniku następnie jest użyte ponownie w procesie płukania wstępnego, a finalnie dochodzi do ostatecznego płukania czystym solwentem. Cały proces może być zarządzany układem automatycznym z komputera wewnętrznego.

 

ładowarka (dodatkowe wyposażenie) - podajnik ładujący kosze dozownika z poziomu podłogi, ułatwia pracę obsługi gdy nie ma rampy na odpowiedniej wysokości do napełniania zasobnika. Ładowarka może być podpięta pod centralne sterowanie oraz alarmy i działać automatycznie w celu napełniania kosza gdy poziom kruszywa znajdzie sie poniżej poziomu minimum.

 

układ strząsania materiału mającego tendencję do zbrylania się - materiały drobno mielone takie jak dolomit, wodorotlenek glinu zbrylają się w zasobniku powodując zawieszanie się i w efekcie przerwy w podawaniu, wstrząsacze uruchamiają się samoczynnie w przypadku wykrycia tego zjawiska powodując spulchnianie i rozbijanie grud.

maszyna do polimerobetonu zestaw: maszyna, rampa, wibrator

Urządzenie jest podłączone bezpośrednio do beczki lub kontenera z żywicą izolując ludzi od szkodliwych substancji. Jedyną czynnością obsługową jest czuwanie nad stanem wypełnienia beczki lub kontenera oraz przepięcie się do nowego kontenera w przypadku skończenia się żywicy.

Katalizator jest pobierany z wewnętrznego zbiornika 50l. dane techniczne:

folder bridgemaker
bridgemaker1.pdf
Dokument PDF [814.2 KB]
nagroda targów kompozyt Expo 2013 Nagroda Targow Kompozyt EXPO
RS chopper, magnetyczne, magnetic blades NOWY MLYNEK Z MAGNETYCZNA GŁOWICA

KONTAKT

RPM Technologie

 

rpm.technologie@yahoo.com

rpm@rpm-technologie.pl

 

Telefon:

 

maszyny GRACO:

+ 48 791 190 770

maszyny odlewnicze:

+48 534 099 946

 

 

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© RPM-Technologie