Żelkociarki

Urządzenia do natrysku żelkotu GRACO serii 16Rxxx sa całkowicie nową konstrukcją, od 2010 roku przeszły wiele modyfikacji aby zaprezentować się w ostatecznym kompaktowym kształcie.

To niepozornie wyglądające urządzenie ma parametry oraz wydajność porównywalną z dużymi maszynami GLASCRAFT oraz innych marek, zrealizowano to dzięki zastosowaniu napędu GRACO NXT oraz nowych pomp o krótkim skoku. Całość urządzenia jest wykonana w zabudowie kompaktowej na platformie z kółkami lub w wersji z monatażem na ścianę złatwym dostepem serwisowym do wszystkich elementów i podzespołów. Konstruktorom przyświecała myśl aby wszytkie elementy począwszy od pistoletu po pompy były w miarę możliwości rozbierane ręcznie.


Sterowanie nastawami odbywa się za pomocą czytelnego panelu operatorskiego. Zelkociarka może być wyposażona w dwa rodzaje podgrzewaczy ze względu na konstrukcję oraz w wersji ATEX lub bez. Żelkociarki są wyposarzone w standardowy pistolet RS przyłączony do zestawu pomp za pomocą węży o długości 7,5m (25ft) / 10,7 (35ft) / 16,2 (50ft)

Pompa główna może być dostarczona w dwóch wersjach:
HVLP 17:1 - 75cm3 wykonana ze stali kwasoodpornej ciśnienie max 115bar . Pompa ta jest dedykowana do materiałów wypełnionych doskonale nadaje sie do aplikacji wet-out żywicy, mokrego wałka oraz do RTM. 13:1 -100cm3 wykonana ze stali węglowej ciśnienie max 88bar. Pompa ta jest aplikatorem typowo do żelkotu i żywic niewypełnionych.

Pompy są napędzane silnikami GRACO NXT o małym skoku dzięki temu zminimalizowano pulsację w punktach zwrotnych pompy oraz zrezygnowano z kłopotliwej w czyszczeniu butli do kompensacji pulsacji. Dzieki krótkiemu skokowi osiagnieto mniejsze zuzycie uszczelniaczy co za tym idzie uzyskano dłuższe okresy eksploatacyjne.

 

Z pompą materiałową współpracuje zależna pompa katalizatora , która w w zależności od modelu pistoletu wystepuje w wersji wysokoćiśnieniowej dla natrysku z mieszaniem wewnętrznym oraz niskocisnieniowej dla natrysku z mieszaniem zewnętrznym katalizatora. Regulacja dozowania zrealizowana jest w sposób łatwy i czytelny dla operatora. Pompka jest wykonana ze stali kwasoodpornej i wyposażona w obieg recyrkulacji i kompaktowy zawór sterujacy obwodami. Na szczególna uwage należy zwrócić na prostotę w serwisowaniu, gdyz można ją rozebrać bez użyca narzędzi i dokonać oceny stanu. Pompka posiada manometr pokazujący aktualne ciśnienie pracy jak i pomaga w diagnozowaniu awarii.


   

3A5190PL-ZAA RS GUN CHOPP PL
3A5190PL-ZAA.pdf
   
332043PL-R FRP PL
332043PL-R.pdf
   
Folder PL 348645PL-E
348645PL-E.pdf