Sprayrowing - laminaty

Nowe agregaty GRACO dają możliwość natrysku wszelkich rodzajów żelkotów barwionych, żywic oraz żywic wypełnionych wraz z rowingiem ciętym. Urządzenia te doskonale nadają się do użytkowania jako profesjonalne maszyny do wielogodzinnej pracy w zakładach przemysłowych.

Pompa żywicy - zastosowano tutaj pompy o małej pojemności, ale o dużej częstotliwości pracy, Dzięki temu uzyskano strumień o mniejszej pulsacji przy rezygnacji z kłopotliwej w konserwacji butli akumulacyjnej. Maszyna może być wyposażona w dwa rodzaje pomp o pojemności 75cm3, o przełożeniu 17:1 ze stali kwasoodpornej oraz 100cm3 o przełożeniu 13:1 ze stali węglowej. Do podawania katalizatora służy osobna zależna pompa katalizatora z łatwym w użyciu mechanizmem nastawiania.

Pompa katalizatora - katalizator jest podawany zależną od pompy materiałowej pompą tłoczkową ze stali kwasoodpornej, a zależności od modelu urządzenia pod ciśnieniem od 80- 900 PSI, kontrola ciśnienia odbywa się przez manometr wskazujący wszelkie odchyłki od normalnej pracy.

Sterowanie - nastawy parametrów odbywają się za pośrednictwem czytelnego panelu sterowniczego z regulatorami ciśnienia powietrza oraz manometrami z elektronicznym kontrolerem Data Track, który na bieżąco wyświetla parametry pracy oraz monitoruje zużycie materiału w różnych funkcjach: czasu, zużycia, serwisu etc. Dodatkowo Data Track posiada funkcje odmierzania porcji, szczególnie istotne przy nakładaniu rowingu ciętego. 

Montaż - urządzenie jest możliwe do zamówienia w wielu konfiguracjach montażu, na ścianę, wózek lub też pełen zestaw do rowingu wraz z wysięgnikami, który jest także dostępny dla żelkociarek. Należy tutaj zauważyć, iż zmiana maszyny z żelkociarki na zestaw do sprayrowingu dzięki nowemu pistoletowi RS zajmie tylko kilka minut, producent przewidział szybką rozbudowę i przygotował kompletny zestaw do montażu młynka do sprayrowingu.

Pistolet - do wszystkich modeli maszyn montowane są pistolety RS, odpowiednio modele z mieszaniem wewnętrznym jak i zewnętrznym, dodatkowo mogące być wyposażone w osprzęt do sprayrowingu. Pistolety maja możliwość całkowitej konwersji metody mieszania wewnętrznego i zewnętrznego - wymieniamy głowice mieszającą i zaworek.

Młynek - młynek do pistoletu RS jest nowatorską konstrukcją, gdyż obsługa i eksploatacja została uproszczona do minimum. Najczęściej wymagającą uwagi czynnością przy każdym tego rodzaju urządzeniu jest wymiana ostrzy i rolki dociskowej, co w tym urządzeniu nie zajmie to więcej niż 30 sek. Dalsze regulacje docisku i późniejsze korekty można dokonywać w trakcie pracy urządzenia zwalniając blokadę i regulując pokrętłem – wszystko bez narzędzi. Regulacja prędkości obrotowej (wydajności) młynka odbywa się jedną ręką i bez blokowania nastawy poprzez śruby kontrujące.

 

 

Ciśnienie robocze materiału, Max. 90 bar
Przepływ, Max. 5.7 litrów na minutę
Stopień spężania 13:1 - 17:1  
Zużycie powietrza 991 litrów na minutę
 

           

3A5190PL-ZAA RS GUN CHOPP PL
3A5190PL-ZAA.pdf
   
332043PL-R FRP PL
332043PL-R.pdf
   
Folder PL 348645PL-E
348645PL-E.pdf